Strona główna
Blog
Infolinia dla e-commerce, czyli o optymalizacji kontaktów z klientami
23 października 2023

Infolinia dla e-commerce, czyli o optymalizacji kontaktów z klientami

Spis treści

Kontakt firm z klientem to kluczowy element ich sukcesu. Skuteczna obsługa i wsparcie kupujących stanowią nie tylko o ich satysfakcji, ale także o wzroście sprzedaży i reputacji Twojego sklepu internetowego. W tym kontekście narzędzia takie jak Infolinia dla e-commerce oferowana przez Tide Software stają się niezwykle wartościowym wsparciem.

 

Kiedy firmy kurierskie dzwonią do klientów?

Jednym z ciekawych aspektów działania firm e-commerce jest fakt, że firmy najczęściej dzwonią do swoich klientów w określonych godzinach. Analizując dane, zauważamy, że najwięcej wychodzących połączeń ma miejsce w godzinach 09:00 – 12:00. Jest to czas, w którym np. firma dostawcza stara się uzgodnić dostawę, dostarczyć informacje o paczce lub omówić inne aspekty związane z przesyłką.

Następnie, około godziny 13:00, obserwujemy zauważalny spadek aktywności wychodzących połączeń. To zjawisko można przypisać potencjalnej przerwie na lunch, która często występuje w tych godzinach. Jednak po 14:00 i do 15:00 ponownie obserwujemy wzrost liczby telefonów, co sugeruje powrót do pracy.

Po godzinie 16:00 liczba wychodzących połączeń sukcesywnie maleje, co może być związane z końcem dnia roboczego.

 

Zadbaj o odpowiednie narzędzia

Widząc te wyraźne trendy w kontakcie z klientami, ważne jest, aby zadbać o odpowiednie narzędzia, które pozwolą na optymalizację tych kontaktów. Wirtualna centrala, dialer predyktywny i rotacja numeracją to rozwiązania, które umożliwiają efektywne zarządzanie kontaktami z klientami.

Wirtualna centrala to narzędzie, które pozwala na sprawną obsługę połączeń przychodzących, przekierowywanie ich do odpowiednich działów lub agentów oraz zapewnia profesjonalne powitanie klienta.

Dialer predyktywny jest idealnym rozwiązaniem do efektywnego zarządzania połączeniami wychodzącymi. Dzięki algorytmom przewidującym dostępność klientów w określonych godzinach, dialer umożliwia dodzwonienie się do nich wtedy, gdy jest największa szansa na udane połączenie.

Rotacja numeracją to kolejne narzędzie, które pozwala na skuteczniejszy kontakt z klientami. Rotując numery w miarę kolejnych prób, zapewniamy, że docieramy do jak największej liczby klientów.

 

Korzyści z Infolinii dla e-commerce

Korzystanie z Infolinii dla e-commerce od Tide Software przynosi wiele korzyści. Dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi, jak wspomniana wirtualna centrala, dialer predyktywny i rotacja numeracją, Twoja firma e-commerce może oczekiwać następujących korzyści:

  1. Podniesienie skuteczności pracy zespołu: Dzięki optymalizacji kontaktów z klientami, Twoi pracownicy będą mogli częściej dodzwaniać się do klientów. To z kolei przekłada się na szybsze rozwiązywanie problemów i realizację założonych celów.
  2. Zwiększenie zadowolenia klientów: Szybszy i bardziej efektywny kontakt z klientami oznacza, że będziesz w stanie zapewnić im lepszą obsługę. To z kolei skutkuje zadowoleniem klientów i budowaniem pozytywnej reputacji firmy.
  3. Wzrost sprzedaży: Lepszy kontakt z klientami może prowadzić do zwiększenia sprzedaży. Klienci, którzy otrzymują odpowiedzi na swoje pytania i potrzeby szybko i skutecznie, są bardziej skłonni do dokonania zakupów.

Podsumowując, Infolinia dla e-commerce od Tide Software to narzędzie, które pozwoli Ci optymalizować kontakty z klientami w godzinach, gdy sklepy e-commerce dzwonią najczęściej. Dzięki odpowiednim narzędziom i optymalizacji procesu kontaktu z klientem, Twoja firma zyska na efektywności pracy, zadowoleniu klientów i wzroście sprzedaży.

 

Autor: Agnieszka Bełkowska, B2B Content Marketing Specialist