Strona główna
Blog
Złoty numer i komunikacja omnichannel – nowy wymiar obsługi klienta w branży e-commerce
14 września 2023

Złoty numer i komunikacja omnichannel – nowy wymiar obsługi klienta w branży e-commerce

Spis treści

W poprzednim artykule przedstawiłam kwestię rozwiazań, które mogą efektywnie zwiększyć jakość obsługi klienta w dziale BOK oraz ułatwić i przyspieszyć pracę konsultantów. Przyjrzyjmy się nieco bliżej możliwościom dostępnym w ofercie Tide Software i odkryjmy, dlaczego złoty numer i komunikacja omnichannel są teraz kluczowymi elementami w branży e-commerce.

 

Złoty Numer – łatwo zapamiętywalna droga do klienta

Pierwszym istotnym elementem jest możliwość ustawienia złotego numeru. To numer, który jest nie tylko łatwo zapamiętywany przez klientów, ale także stanowi skuteczną drogę komunikacji. W świecie e-commerce, gdzie każda chwila ma znaczenie, ustanowienie takiego numeru to nie tylko ułatwienie dostępu do firmy, ale także budowanie pozytywnego wrażenia od samego początku.

 

Jeden numer do wszystkiego – komunikacja omnichannel

Kolejnym kluczowym elementem jest możliwość używania jednego numeru do wielu celów. Oznacza to, że ten sam numer może być wykorzystywany do wykonywania połączeń wychodzących do klientów, odbierania połączeń od klientów, wysyłania wiadomości SMS, RCS, wiadomości WhatsApp lub nawet wiadomości głosowych. To prawdziwa rewolucja w komunikacji, ponieważ umożliwia spójną i kompleksową obsługę klienta.

 

Klienci odpisują na ten sam numer

To także niezwykle ważne, że klienci mogą odpowiadać na te różne rodzaje komunikatów na ten sam numer. To znaczy, że komunikacja staje się bardziej spójna i wygodna zarówno dla klientów, jak i dla działu obsługi klienta. To zwiększa efektywność i skuteczność komunikacji, co jest kluczowe w dzisiejszym konkurencyjnym świecie e-commerce.

 

Zyskujac czas, zyskujesz zadowolenie klientów

Rozmowy telefoniczne wciąż mają wielkie znaczenie w e-commerce. Badania pokazują, że klienci nadal oczekują takich samych doświadczeń, jakie oferuje sklep stacjonarny. Komunikacja werbalna pozwala na bardziej osobiste i efektywne podejście do klientów.

Dlatego warto przyjrzeć się dostępnym rozwiązaniom, które ułatwiają pracę agentom obsługi klienta i skracają czas oczekiwania klientów. Takie rozwiązania jak jeden numer do wszystkiego, drzewko IVR, czy funkcja „call pick up” pozwalają na dostosowanie obsługi klienta do potrzeb klientów i zwiększenie zadowolenia.

 

Podsumowanie:

Rozmowa telefoniczna nadal ma duże znaczenie w komunikacji z klientami e-commerce. Złoty numer i komunikacja omnichannel to kluczowe elementy obsługi klienta, które umożliwiają spójną i efektywną komunikację. Dzięki nim, firma może skrócić czas oczekiwania klientów i zwiększyć ich zadowolenie. To niezastąpione narzędzia w dzisiejszym konkurencyjnym świecie e-commerce, gdzie szybka reakcja i kompleksowa obsługa klienta są kluczowe dla sukcesu. W kolejnych artykułach przedstawimy więcej funkcji dostępnych w ofercie, które jeszcze bardziej usprawnią obsługę klienta w e-commerce.

 

 

Autor: Agnieszka Bełkowska, B2B Content Marketing Specialist