12 czerwca 2017

Przygotowanie do RODO

25 kwietnia omówimy nowe i obecne zasady ochrony danych osobowych w aspekcie działań telewindykacyjnych i marketingu omnichannel. Zapraszamy na konferencję w Warszawie.

Spis treści

Zmiany w prawie w 2018

Już 25 kwietnia odbędzie się konferencja zorganizowana przez Practical Events, poświęcona przygotowaniom do zmian prawnych w zakresie ochrony danych osobowych. Rok 2018 to czas wejścia w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego w zakresie ochrony danych osobowych (RODO). Nowe prawo obejmie zatem nie tylko działania marketingowe, ale też wszystkie inne procesy w firmach, gdzie dane osób fizycznych są wykorzystywane. W niektórych przypadkach zmuszeni będziemy do pozyskania nowych zgód na przetwarzanie danych osobowych od obecnych klientów. To oznacza, że przygotowania do zmian należy rozpocząć niezwłocznie.

Systemy informatyczne i dostawcy usług pod lupą

Podczas prelekcji eksperci Tide Software podpowiedzą na co zwrócić uwagę, wybierając dostawców usług, którym dane powierzamy. Przedstawią zalecenia co do systemów informatycznych, w których dane osobowe są przechowywane, w tym systemów do masowej komunikacji przez SMS, email i połączenia głosowe.

Pomysły

Bazując na doświadczeniu zdobytym podczas współpracy z bankami, firmami energetycznymi, firmami pożyczkowymi, contact centrami itd. przedstawią założenia współpracy różnych firm i powierzania im danych osobowych. Uwzględnią przy tym wymogi RODO, jak i KNF i UKE.

Rejestracja na wydarzenie trwa do 24 kwietnia 2017 roku na stronie Practical Events.