Strona główna
Firma
Aktualności
ll miejsce w Rajdzie Karkonoskim
14 listopada 2017

ll miejsce w Rajdzie Karkonoskim

Drużyna sponsorowana przez Tide Software znowu na podium! Załoga Pawła Hankiewicza zajęła II miejsce w Rajdzie Karkonoskim mimo problemów technicznych. To był pierwszy start w Renault Clio w barwach naszej firmy.

„Dużo trzeba by opowiadać, aby oddać wszystko, co działo się na tym Karkonoskim. Przede wszystkim wreszcie start naszym fantastycznym Clio! Nasz eksperymentalny projekt wciąż się rozwija i dalej posiada wady wieku dziecięcego, ale jesteśmy już naprawdę na dobrej drodze.

Pierwszy dzień to gigantyczny problem z hamulcami – po 10 kilometrze po prostu robiły sobie wolne i trzeba było korzystać tylko ze skrzyni i ręcznego. Drugiego dnia już na pierwszej Szklarskiej urwał się zaworek w tylnym amortyzatorze i straciliśmy w nim całkowicie ciśnienie. Po odkręceniu go od belki przyczepiliśmy go tyrtytkami do podłużnicy i pojechaliśmy na kolejne 2 odcinki pętli. A 2 pętla to już jazda bez wspomagania.

Brzmi to fatalnie ale mimo takich problemów cały czas z dużym spokojem udawało nam się utrzymywać 2 miejsce w klasie i nawet notować czasy na poziomie kolegów w Fiestach. Teraz zajmiemy się eliminacją problemów i poprawkami auta, ale mamy w sobie dużo optymizmu, bo wiemy, że dalej może być tylko lepiej. Jazda Clio to wielkie emocje – niedawno nasza rajdówka skończyła 20 lat. Miło słyszeć na rajdzie, jak wiele osób wie, co to za sprzęt i że tyle ludzi sentymentalnie do niego podchodzi – my postaramy się, żeby Clio śmigało po odcinkach tak jak w dawnych latach…

Dziękujemy naszym mechanikom, zespołowi, a w szczególności Agnieszce i Gosi oraz kibicom. A sponsorom, czyli firmom Tide Software i Ayala gratulujemy kolejnego podium w RSMP ” – Paweł Hankiewicz