• 1

Kierowco, strzeż się! Rozwiązanie telekomunikacyjne poskromi piratów drogowych. Do mierzenia średniej prędkości wystarczy włączony telefon komórkowy Twój lub pasażera. Pilotażowy projekt rusza w województwie mazowieckim już 1 kwietnia.

Obliczanie średniej prędkości na podstawie logowań telefonu do BTS

System kontroli średniej prędkości to autorski projekt firmy telekomunikacyjnej Tide Software.

Włączony telefon komórkowy, zmieniając lokalizację, loguje się do kolejnych stacji przekaźnikowych, tzw. BTS. Dokładność odczytów nawet do 100 metrów pozwoli zlokalizować z dużą dokładnością przemieszczający się telefon. Na tej podstawie można obliczyć na konkretnym odcinku średnią prędkość. Kontrole będą prowadzone na odcinkach do 10 kilometrów, w zależności od dokładności BTS. Dodatkowe stacje przekaźnikowe, o małym zasięgu i większej dokładności, zostaną umieszczone na bramkach znanego elektronicznego systemu poboru opłat. To pozwoli określić, w którym aucie znajduje się namierzany telefon komórkowy i zrobić zdjęcie pojazdu.

Kierowca bez telefonu również z mandatem

Mandat będzie mógł otrzymać kierowca, który będzie wiózł pasażera z włączonym telefonem. Jeśli okaże się, że dane właściciela auta różnią się od danych właściciela namierzonego telefonu, ten drugi zostanie zawezwany na komisariat policji w celu wskazania kierowcy.

Start 1 kwietnia dzięki niskim kosztom uruchomienia

System wykorzystuje działającą w Polsce infrastrukturę telekomunikacyjną i elektroniczny system poboru opłat za przejazd drogami krajowymi. Niskie koszty uruchomieniach spowodowały, że pilotażowy projekt obejmie drogi krajowe całego województwa mazowieckiego już 1 kwietnia 2014 roku. Jeśli się sprawdzi, zostanie rozszerzony na cały kraj. Drogówka z wiadomych względów nie chce podać szczegółów.

Sprostowanie dotyczące telefonu komórkowego zamiast fotoradaru

Opublikowana 1 kwietnia informacja o wykorzystaniu telefonu komórkowego kierowcy lub pasażera w celu obliczenia średniej prędkości jazdy jest oczywiście żartem z okazji Prima Aprilis.

Lokalizowanie telefonu coraz częściej pomaga w rozwiązaniu zagadek kryminalnych. Teoretycznie obliczenie średniej prędkości poruszającego się auta na podstawie włączonego telefonu jest możliwe. Jednak obecnie dokładność, trudność w zlokalizowaniu konkretnego samochodu, a przede wszystkim obowiązujące prawo oraz skala działania sprawia, że takie rozwiązanie pozostaje w sferze science fiction.

 • Koncepcja firmy

  Strategia Tide Software oparta jest na doświadczeniach, organizacji i sposobie myślenia zgodnych z „drogą Toyoty”. Read More
 • Otoczenie biznesowe

  Nasza wieloletnia obecność na rynku pozwoliła nam na wypracowanie przyjaznych relacji z wieloma firmami. Read More
 • Oferty pracy

  Zdobyliśmy tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2015. Wejdź na stronę i zapoznaj się z ofertami pracy w naszej firmie. Read More
 • Aktualności prasowe

  Bierzemy udział w konferencjach, sponsorujemy zespół rajdowy, udostępniamy nowe usługi. Read More
 • O nas

  Stawiamy na innowacyjność oraz na ludzi, co daje nam określony rezultat biznesowy. Read More
 • Kontakt

  T: (22) 29 27 900 E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Read More
 • 1