• 1

Retail Sales Turnover Index RTI to pierwszy w Polsce projekt nowopowstałego "think tank" Retail & e-Commerce Institute, którego celem jest umożliwienie porównywania wyników sprzedaży poszczególnych branż w centrach, na ulicach handlowych i w Internecie. Technologicznie projekt RTI wspiera firma Tide Software.

Informacja na wagę złota

Celem projektu jest badanie efektywności sprzedaży w stałych, cotygodniowych odstępach, aby dostarczać rzetelnych i wiarygodnych danych niezbędnych do zarządzania nowoczesną firmą handlową. Uczestnicy projektu będą mogli na bieżąco porównywać wyniki sprzedaży sieci handlowych posiadających zbliżony model biznesowy w trzech podstawowych formatach: sprzedaży prowadzonej na terenie centrów handlowych, ulicach handlowych oraz sprzedaży online. Takie informacje są świetną bazą do podejmowania strategicznych decyzji dotyczących polityki sprzedaży i działań marketingowych.

Innowacyjność przedsięwzięcia

Wyzwanie polega na zachęceniu przedstawicieli handlu detalicznego do dzielenia się poufnymi informacjami, w zamian za otrzymanie zbiorczych wyników umożliwiających benchmark. Odpowiedzialność za nawiązanie współpracy wziął na siebie Retail & e-Commerce Institute, którego Prezesem jest znana szeroko w branży retail Anna Szmeja.

Metodologię tworzenia indeksu RTI tworzyły grupa matematyków i statystyków Politechniki Gdańskiej, dzięki czemu jest on wiarygodnym i bezpiecznym narzędziem analizy zmian dynamiki sprzedaży w Polsce.

Za oprogramowanie oraz zabezpieczenie wrażliwych danych sprzedażowych odpowiada firma telekomunikacyjna Tide Software, która rozwija od lat autorskie narzędzie zarządzania online usługami wspierającymi marketing i komunikację z klientem.

Pierwsze wyniki już w listopadzie

Pierwszy raport zostanie opublikowany dla kategorii: moda damska, obuwie i biżuteria oraz zegarki i akcesoria. Kolejne kategorie będą uruchamiane sukcesywnie w następnych fazach projektu, po zebraniu reprezentatywnej i miarodajnej grupy firm raportujących. W ramach danej kategorii retailowej będzie obowiązywać segmentacja, co pozwali rzetelnie porównać wyniki sprzedaży, np.: wg wielkości wynajmowanej powierzchni, grupy docelowej klientów czy asortymentu.

Pierwsze raporty dostępne będą już w listopadzie.

 • Koncepcja firmy

  Strategia Tide Software oparta jest na doświadczeniach, organizacji i sposobie myślenia zgodnych z „drogą Toyoty”. Read More
 • Otoczenie biznesowe

  Nasza wieloletnia obecność na rynku pozwoliła nam na wypracowanie przyjaznych relacji z wieloma firmami. Read More
 • Oferty pracy

  Zdobyliśmy tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2015. Wejdź na stronę i zapoznaj się z ofertami pracy w naszej firmie. Read More
 • Aktualności prasowe

  Bierzemy udział w konferencjach, sponsorujemy zespół rajdowy, udostępniamy nowe usługi. Read More
 • O nas

  Stawiamy na innowacyjność oraz na ludzi, co daje nam określony rezultat biznesowy. Read More
 • Kontakt

  T: (22) 29 27 900 E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Read More
 • 1